שירותי ניקיון ותחזוקת בריכות

כמו כל סביבה ובית עסק, גם את הבריכה ואת סביבתה יש תחזק ולנקות באופן תדיר כדי לשמור עליה אסתטית, נעימה, בריאותית ובטוחה.

על אף שהבריכה חולקת את הצורך הזה עם שלל מקומות אחרים, היישום של הניקיון והתחזוקה מצריכים תשומת לב מיוחדת וידע ספציפי – זאת מתוך אופי סביבת הבריכה כמקום בעל רמות רטיבות ולחות גבוהות.

אנו בענבל מקבוצת סער חי מציעים שירותי ניקיון ואחזקת בריכות מקצועיים, שבמסגרתם אנשי צוות שמכירים היטב את כל הפעילויות והפרקטיקות לשמירה על הבריכה, וכך יכולים לספק סביבה נקייה, בטוחה ובריאה.

פרמטרים חשובים בתחזוקת בריכה

הפעילות של תחזוקת הבריכה שמה דגש עיקרי על ניקיון ואיכות מי הבריכה, והדבר כולל בו מספר היבטים שחלקם עשויים להתנגש זה עם זה, עד שיש צורך בידע ובניסיון כדי למצוא את האיזון הנכון בין כולם.

תחום ההתנגשות העיקרי מסוג זה הוא השימוש בכימיקלים בסביבת מי הבריכה, כאשר יש בהם צורך לשמירה על הניקיון והתברואתיות של הבריכה, אך שימוש אינטנסיבי מידי בהם עשוי להזיק למתרחצים.

בנוסף לכך, עצם העיסוק עצמו בכימיקלים צריך להיעשות במשנה זהירות, כאשר יש להם את הפוטנציאל להגיב בדרכים לא רצויות באם משתמשים בהם באופן לא נכון.

  • רמת PH: רמת ה-PH היא מדד לרמת החומציות בבריכה, כאשר גם לרמות נמוכות וגם לרמות גבוהות של PH עשויות להיות השלכות לא רצויות מבחינת השחיקה של הציוד ושל סביבת הבריכה, צלילות המים וגירוי המתרחצים – לכן חשוב לשמור על רמות ה-PH בין 2 לבין 7.8.
  • טמפרטורת המים: על פניו, טמפרטורת המים חשובה בעיקר עבור נוחות המתרחצים, אך למעשה יש בה יותר מכך – הטמפרטורה מגדירה כיצד הכימיקלים השונים יגיבו, ולכן יש צורך לשמור על טווח טמפרטורה יעיל של בין 24 מעלות לבין 5 מעלות, אשר יבטיח שהכימיקלים מועילים לבריכה ולא מזיקים.
  • תחזוק מסננים: המסננים נועדים לסילוק של עצמים זרים מן המים המולכים מן הבריכה לחיטוי בטרם ישובו אל מי הבריכה, ויש צורך בידע תפעולי מתאים כדי לתחזק ולשמור עליהם – עצמים זרים עשויים להשפיע על לחץ המים בחדר המכונות ואף ליצור אפקט של סתימה, ולכן יש צורך במעקב נכון אחר לחץ המים כדי לנקות את המסננים במקרה הצורך.

שאלות נפוצות

איך מעלים את רמת ה-PH של המים?

באמצעות הוספה של סודיום קרבונט (Sodium Carbonate) למים, בכמות שנבחרת ביחס לגודל הבריכה ובהתאם לרמת ה-PH המבוקשת.

איזה כימיקלים נמצאים במי הבריכה?

במי הבריכה משולבים מספר מצומצם של כימיקלים לשמירה על ניקיון המים, כאשר המרכזי מביניהם הוא הכלור.

מדוע יש צורך לנקות את מי הבריכה באופן מלאכותי?

מי הבריכה הם מים עומדים – התנועה של המים בזרימה מן הבריכה ואליה והתנועה כתוצאה משהות המתרחצים בתוכה היא זניחה.

באופן טבעי, מאגרי מים עומדים – ובמיוחד כשהם פתוחים ובאים במגע עם אורגניזמים רבים כמו מי הבריכה – נוטים להוות בתי גידול לשלל מזיקים בלתי רצויים, כמו פטריות ואורגניזמים שונים.

ניקיון מלאכותי של הבריכה באמצעות חדר המכונות אך בעיקר באמצעות כימיקלים שונים, מונע את ההתפתחות של המזיקים הללו אשר יש בהם לפגוע בבריאות המתרחצים.

מהי רמת הכלור המינימלית שצריכה להיות בבריכה?

כ-1 חל"מ של כלור – פחות מכך, והמים עשויים להיות עכורים או ירוקים.

האם כל מי הבריכה ממוחזרים?

לא.

אמנם מי הבריכה כל הזמן זורמים לחדר המכונות שם הם מחוטאים ומוזרמים מחדש אל הבריכה, אך לא מדובר בכל מי הבריכה וכך תמיד יש צורך להוסיף מים אליה.

זאת מפני שישנו תהליך של אידוי טבעי, שבמסגרתו חלק מן המים מתאדים מן הבריכה ואובדים מן המאגר הכולל.

שתפו את המידע

תרצו
להתייעץ?
אנתנו כאן בשבילכם
לנופש ואירועים לקורס ושירותי הצלה